26 януари 2010

На пазар

Напоследък, пазаруването на манджа взе да става много трудно! Толкова много неща трябва да прочетеш и порвериш по опаковките, че обиколките между щандовете се протооочват, протоочват...

Тъкмо разреших въпроса с яйцата (само един вид яйца в кварталните магазини са от подово отглеждани кокошки и на тях пише МИЗИЯ с големи букви, което осигурява по-висока скорост при откриването им) и възникна нов проблем - боба! Особено големи ядове ми създаде въпросният фасул преди Коледа. Така де, как ще седнем на трапезата на Бъдни вечер без порядъчна доза от него!?!

А из магазините боб, боб, боб - десетки видове опаковки и разфасовки, всички с етикети от рода на "Добруджански боб", "Традиоционен боб", "Български боб"... За мое облекчение на гърба на повечето дори има "традиционни български" рецепти за приготвянето му, в комплект с обяснения за неговото значение за българската кухня. Само дето не разбрах защо "добруджанския" боб идва от Полша, "българския" от Китай, а "традиционния" от Канада? Особено голям интерес предизвикаха у мен пакетите с боб от Казахстан и Чили... И не само интерес, ами и силен пристъп на национална гордост! Може по някакво нещастно стечение на историческите обстоятелства България вече да не е страна на три морета, но пък отглежда боб на поне 3 континента! И все пак, колко магазина трябва да обиколя за да намеря все пак български "Български боб"?

21 януари 2010

Новогодишни подаръци

Един колега обикаля и раздава "менструационни календарчета". Поставя задължителното условие информацията върху тях да е общодостъпна. В отговор настояхме да осигури едно за шефката!

15 декември 2009

Време за проекти

Боят настана... отново пишем проекти! И за да подпомогнем "феодалните" старчета да се задържат на позициите си по възможност по-дълго, изискването е проект да се пише само от хабилитирани лица!

За това пиша проект за друг. Въпросният друг през последните години няма нито една публикация, а научните проекти, които изрежда в автобиографията си са все писани от мен. Сега обаче ще има шанса да се изфука като ръководител и автор, не само като жалък член на колектива.

Изпратих вчера проекта - 5 файла, всичко на всичко. Белким го подаде, ако не друго. Получих отговор "Първия файл не се отваря! Да не би да има вируси??? Изпрати го отново!".

Такъв отзив получавам не за първи път. Май следващият път ще взема да наименовам файловете с римски цифри, поне да знам на кой викат първи!

14 декември 2009

Пак...

... се подведох и започнах да чета поредната боза сътворена от Дан Браун.

П.С. Имам предвид съвременната боза! С бледо-дрискав цвят и подсладители.